a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

-Quantanámo 7.-9.5.2010

Ahoj kamarádi.

Znáte to – ze schránky vypadlo běloskvoucí zvadlo ….. .

A tak se stalo, že jsem jel na Quantanámo.

Jel jsem do Vrchlabí přes Jičín, ale všude samá havárka a zpoždění. Už jsem myslel, že skončím v Českém ráji. Nakonec se zadařilo, a když jsem vyjel z Nové Paky a uviděl panoráma Krkonoš, srdce mi poskočilo a krev rozproudila. Teda, jestli mi nějaká zbyla. Ráno mi totiž vycucli třičtvrtě litru do sáčku. Je 17:30 a večer budu na Quantanámu.

Našel jsem zde samé báječné kamarády, které po celý rok potkávám v našem světě a jsem šťasten, že můžu být mezi nimi. Trampský národ je všude a bude tu navěky. Pryč jsou doby, kdy jsme byli pronásledováni režimem. Díky Pajdovi za to. Na druhé straně se ale rozšířil náš způsob života do celého světa a to je druhá strana mince.

A tak jsem skromně povečeřel. Opekl jsem čtyři buřtíky a k tomu půlku chleba. Mezi tím se hrálo a vyprávělo a šerifka Milčučuna dovařila polévku zelňačku. Byla vynikající. Seděli jsme do půlnoci a nasávali tu blahodárnou energii pod nebem plným hvězd. Prostě nádhera. Dobrou noc.

Probudil jsem se do nádherného, jarního rána. Srnci békali a ptáci řvali jako o závod. To byl koncert! A to jsme ještě neslyšeli ten koncert, co měl přijít.

 

Kamarádi, - pokud jste dočetli až sem, za odměnu se dozvíte, proč jsme se zde, na Quantanámu, vlastně sešli.

Je to tak. Dočkali jsme se. Kamarád Britt napsal knihu a ta bude dnes pokřtěna. Ono napsat knihu není jednoduché, napsat knihu dobrou je takřka nadlidský výkon. A Brittovi se to podařilo. A není to jeho první dobrá kniha. Tato je o trampských znacích – vlajkách a domovenkách.

Od rána se hraje, zpívá, tlachá a chystá. Je tu kolem 150 kamarádů a v 15:30 se bude zapalovat slavnostní, křtící oheň.

A už hoří, hraje se Vlajka a křtí se. Kavec s Darkou pronášejí slavnostní řeč společně s autorem Brittem. Je pokřtěno a bude se prodávat, podepisovat a číst. A čte se. Na louce to vypadá jako ve čtenářském kroužku. Každý si hrdě nese knihu do ústraní a hltá ji očima. Prostě paráda.

A dál se debatuje, hraje a zpívá. Všichni jsou šťastni a spokojeni. A mají být proč. Další vydání nebude.

A byli jsme u ohně skoro do rána.

Ráno jsme se sbalili, potlachali a nastal čas loučení. Ahoj, zalomit palec a hurá k domovu. Ve vlaku bylo veselo a doma jsem byl kolem páté.

Musím poznamenat, že tento víkend byl velmi zvláštní a mimořádný, a že mě nabil ohromným množstvím pozitivní energie. Díky.

AHOJ,

         zase někde,

                            někdy.

AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one