a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

- Vlajkový pochod 18.-21.11.2010

Broumovské stěny.

 

Minulý týden jsem měl jet s Wildem a Johnem na vandr na Kamenici, ale musel jsem do práce. Bylo nádherně, ale nedalo se nic dělat. Škoda.

Rozhodl jsem se, že tento prodloužený víkend si náležitě užiju. A tak jsem se sebral a ve čtvrtek jsem sedl na vlak a svištěl si to směr Hronov. Autobus na Machov mi ujel a tak jsem se vydal pěškobusem. Prší. Teď sedím v Machově Lhotě a je mi fajn. Nacpal jsem si bachor obrovskou porcí výpečků se zelím a knedlíky a za chvilku se začne hrát na harmoniku. Každý čtvrtek se scházejí místní starousedlíci a hudbou a vtipem utužují mezilidské vztahy. I ostatní lidé by si z nich měli vzít příklad.

Je 19:30 a venku leje, hospoda je útulná a z každé stěny na člověka dýchá historie. Hasičský koutek, obraz France Josefa a fotky jak se zde v roce 1921 v noci za ohlušujícího hřmotu zřítila Sypací skála o váze 1000 tun. Ten Franc Josef je olejomalba a visel zde už v roce 1914 a byl první raněný ve Světové válce. Když 26.7. 1914 byla vyhlášená válka tak hospodský Šrám po něm mrštil sklenici s pivem řka: „Ty za to můžeš.“ Dodnes je patrný na obraze šrám.

Jak tak poslouchám seniory, co se tady sešli, tak naše horské vesnice brzo vymřou. Obecní úřady se nedokážou o starší spoluobčany postarat a ti jsou nuceni se na stará kolena stěhovat do městských domovů důchodců, kde zemřou v zapomnění. Je smutné, že v moderním 21. století se tak málo myslí na starší spoluobčany.

Kolem 22:00 skončila zábava. I já jsem tedy zaplatil a vydal se na cestu. Šel jsem kolem Zabitého a dál nahoru kolem hranice. Byla mlha a pršelo a já jsem vyhlížel flek pro stan. Ale v krpálu a v mlze se hledá těžko. Nakonec jsem našel flíček jako malovaný, zrovna na státní hranici. Je právě půlnoc a já uléhám. Dobrou noc.

 

Ráno bylo vlhko, ale nepršelo. Sbalil jsem si svých pár švestek a vyrazil na další cestu. Zjistil jsem, že jsem spal kousek pod Machovským křížem. Pokračoval jsem k Zelenému hájku, Koruně a Kamenné bráně. Dále na Zaječí rokli a Supí hnízdo. To už se stmívalo a na Skalním divadle už byla tma jako v pytli. Chtěl jsem se uložit někde kolem Hvězdy, ale tam se mi nelíbilo tak jsem se rozhodl pro přesun do Teplických skal. Šel jsem do Police nad Metují. Nebylo už spojení tak jsem jel autobusem do Broumova a odtud vlakem do Teplice nad Metují. Jezdil jsem cik – cak, ale už jsem tady a tak hurá do skal.

Je 22:00 a leje jako z konve. Noční pochod Teplickými skalami má zvláštní kouzlo a náležitě jsem si to vychutnal. Na Záboří, kde jsem si chtěl postavit stan, jsem dorazil kolem 23:30. Flákl jsem sebou do pelechu a usnul jako nemluvně.

 

 

 

 

Kántrybál

Ráno jsem se probudil dost pozdě, ale já nikam nespěchám a mám času dost. Kántrybál T.O. Tacabaya je až večer.

V klidu jsem posnídal, vypil ranní kávu a sbalil si pingl. Mrknul jsem na oblohu a určil ten správný směr. Ještě jsem se pokochal pohledem na skály a chaloupku na Záboří a už jsem si to mašíroval přes pastviny Tisíce koní směrem na Chvaleč. Bylo pod mrakem, ale nepršelo. Vypadá to, že Pajda dostal rozum a přestal na naše hlavy snášet provazy vody.

Šel jsem přímo. Pastviny, Janovice, přes koleje a nahoru do lesa. Tam jsou parádní skály. Chvilku jsem se kochal a udělal pár fotek a již pokračuji. Kochal jsem se trochu dýl, a jak jsem tak přeskakoval ze skály na skálu, najednou jsem vylezl z lesa v Radvanicích místo ve Chvalči. Ha. Asi dva kilometry vedle. No, neva. Za chvilku jsem došel po kolejích na milou Tacabayu. Jest  to moje srdeční osada. Tam bylo útulno a já byl rád, že jsem zase mezi kamarády. A bylo tam dost Drsnejch dědků a to Matt, Lišejník, Komár a Míša. Takže celkem bylo nás pět. Matt zrovna smažil Radčiny jitrnice a ty mi přišly k chuti. Poseděli jsme pospolu a vydali se dolů do hospody „U podkovy“. Tam už se scházeli kamarádi na Kántrybál. Spoustu známých a bohatá tombola.Přišli další Drsní dědkové Hrošík, Drobek s polovičkou a Ředitelka.

Kamarád Hvězdář mi slíbil, že možná bude hotová moje nová vlajka a domovenky a pokud ano, donese mi je na kántrybál. Byl jsem v očekávání. Kavec mi řekl, že ji viděl a že se mu líbí. Ještě větší očekávání. Hvězdář je tu a hlásí, že to nedopadlo a že se vyskytla chybička a vlajku je třeba předělat. No můžu já mít z něčeho radost. A tak jsem to šel rozdýchat na čerstvý vzduch. Losuje se tombola a vyhrávám lyže i s lyžáky. Mám jít k pódiu a najednou Prcek vytáhne vlajku a předává mi ji. No, pěkně to na mě nachystali. Ale o to větší jsem měl radost. Děkuji. A to je důvod, proč jsem tento vandr nazval „ Vlajkový pochod“ a ne jinak.

A tak jsme se bavili dost dlouho, až jsme se nakonec kolem čtvrté hodiny uložili k spánku. Tedy aspoň já. Někteří jedinci spát nešli, ale takové budákování už na mě néni.

Ráno jsme posnídali a dali si kafe a pomalu se začali rozházet.

Mohu říct, že tento víkend, i přes nepřízeň počasí, byl opravdu vydařený a nezapomenutelný.

Díky, kamarádi, a ahoj někdy, někde.

Jedééém
Jedééém
Veverka a ještěr
Veverka a ještěr
P1010033.JPG
Vemblód
Vemblód
Želva
Želva
Božanovský špičák
Božanovský špičák
Indián
Indián
Boty a nohy toulavé
Boty a nohy toulavé
Kamenná brána
Kamenná brána
P1010139.JPG
Černá voda
Černá voda
Na Záboří
Na Záboří
Žeby koleje?
Žeby koleje?
Starý srub
Starý srub
P1010172.JPG
P1010175.JPG
P1010179.JPG
Matt a jitrnice
Matt a jitrnice
P1010201.JPG
Plakát
Plakát
Tombola
Tombola
V zápalu hry
V zápalu hry
Prcek a Hvězdář
Prcek a Hvězdář
J.R. a Lišejník
J.R. a Lišejník
P1010224.JPG
Many,Šneček a Kavec
Many,Šneček a Kavec
Znovuzrození
Znovuzrození
Kapitán a Dáša
Kapitán a Dáša
Čarokrásná a Lišejník
Čarokrásná a Lišejník
P1010242.JPG
Stará,nová a domovina
Stará,nová a domovina
Tacabaya
Tacabaya
Ve vlaku
Ve vlaku
AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one