a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

- 17. Posázavský špaček

5. - 7.8. 2011

Tak, a je to tady. Po dlouhých týdnech pracovních maratonů sedím ve vlaku a je mi fajn.

Svištím si to směr Praha, kde se možná sejdem s Lišejníkem a pojedem do Davle. Budem vandrovat proti proudu Zlaté řeky do Kamenného Přívozu. Tam se koná již 17. Posázavský špaček.

Štěstí nám přálo a Pajda nám byl nakloněn. Sešli jsme se. V Davli jsme si dali držkovku v místní nádražní osvěžovně a vyrazili.

Kolem Zlaté řeky okolo Petrova, Pikovic a Medníku na Žampach. Moc pěkná procházka a parádní panorámata. Nedivím se, že tu trampové tak zakořenili.

A tak jsme došli do Kameňáku. V nádražní putyce bylo celkem pusto. Není divu, když nepršelo. Loni bylo přeplněno.

Vlezli jsme do lesa a hurá do Vlčí rokle a na Kanadu. Tam už bylo rušno. Poseděli jsme s kamarády a hajdy na kutě.

Ráno bylo supr. Rozhodli jsme se, že si zajdem nakoupit do Kameňáku. Nakoupili jsme a pak že půjdem kousek po proudu a cestou se vykoupem v řece. A tak jsme se kochali krásami Zlaté řeky jdouce po druhé straně než včera a nakonec jsme prošli kolem jezu v Žampachu a pokračovali dolů, dolů, několika osadami a ještě dál. Tam jsme se vyráchali v řece a pomalu šli zase zpět. Taky jsme, kromě kochání, koupání a koukání, komunikovali s místním osazenstvem. Jeden chatař – vodák na odpočinku -  nás pozval pod střechu, když zrovna dost pršelo. Trochu zavzpomínal na staré časy a dobře jsme pohovořili. Už jsme museli vyrazit, abychom stihli aspoň oheň, když už nám nedopadlo metání špačka.

I když jsme špačky neodpalovali, byli jsme spokojeni, neboť hlavním cílem jest se odreagovat od všeobecného shonu a žumpy života a nabrat sil a zregenerovat. A to je nejlepší v Přírodě se starým Pajdou. A když se k tomu sejde pár dobrých kamarádů, je vyhráno a myslím, že se nám baťůžek štěstí naplnil vrchovatě.

A tak jsme dorazili opět na Kanadu, kde už bylo hamburk kamarádů, kamarádek, kamarádčat a štěků. Dali jsme nějakó zobku a zjistili, že dojelo i dosti Drsnejch dědků – Matt, Hrošík s Ředitelkou, Komár a Zub. Spolu s Lišejníkem a mnou jsme byli asi nejpočetnější osada.

A tak jsme klábosili a najednou se zapaloval oheň. Krásně zahořel. Loni od pátku lilo a tak byl s ohněm problém, ale taky nakonec zaplápolal a bylo to fajn. A tak se rozdaly ceny za soutěže a kamarádi se střídali v hraní a zpěvu a byl to parádní oheň. Pak už se kamarádi pomalu ukládali k spánku, až nás zbylo jen pár a Čert Jabloneckej nám hrál tak pěkně, že někteří snad ani spát nešli. Já jsem vytuhl kolem půl čtvrté ráno. A to je co říct, když chodím spát se slepicema. Prostě Čert umíííí.

Ráno jsme s Lišejníkem a Seveřanem vyrazili na okolní fleky, lom a Modrého orla. Na vrchu je parádní vyhlídka. Pak ještě chvilku na Kanadě a hurá dolů. Svačinka v putyce a za chvilku jede vlak. Pomalu nás bylo míň a míň, až jsme se v Praze rozutekli. Zalomili jsme palce a těšili se na další shledání. Pedro z Kondora s Evou a mladým se mnou jeli až do České. Já jsem vyskočil a oni jeli dál na Brno. Dom jsem došel skoro o devíti večer.

A tak můžu říct, že 17. Posázavský špaček se velmi vydařil a všichni se rádi vrátíme zase za rok do lesů na Kanadu.

Děkuji Rosničce, Lišákovi, Myšce, Žabátkovi a ostatním za zorganizování Posázavského špačka.

Ahoj, někdy, někde.

Kaňón
Kaňón
Lišejník
Lišejník
Romantika
Romantika
DSCN3342.JPG
Drsná sebranka
Drsná sebranka
Pospolu
Pospolu
AHOJ někdy,někde.
AHOJ někdy,někde.
Drsná manželata
Drsná manželata
Vlajkosláva
Vlajkosláva
Pedro z Kondora
Pedro z Kondora
AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one