a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

- Kubštejn 20.-22.5. 2011

Již dávno jsem chtěl navštívit kamarády na Kubštejně. Vždy jsem byl odrazen a jednou nemocen. Pajda mi však letos přál, aby se moje touhy naplnily.

A tak se stalo, že jsem v pátek seděl na kole a uháněl si to lesem k Horákově Lhotě. Je to nějakých dvacet kilometrů.

Přijel jsem kolem 20:00 a už tady bylo pár kamarádů. Některé jsem znal a ostatní rád poznal. Hrálo se a zpívalo dlouho, ale já jsem měl po šichtě, a tak jsem usínal za ladných tónů hudebních nástrojů. V noci trochu bouřilo, ale nebylo to nic moc, neboť jsem si vzal stan a to je většinou pěkně.

Ráno bylo krásně a tak jsme potlachali a já se vydal na obhlídku okolních krás. Je zde nádherně. Jediná chyba je, že tu není voda. Hned u Kubštejna je obrovská lípa. Má v průměru dobré tři metry, ne-li víc. Okolní lesy jsou nádherně členité se supr loukami a políčky. Jen kdyby tu byla ta voda. Vona tu je, ale je kontaminovaná ještě z dob JZD.

Během dne se sjížděli další kamarádi z celé republiky, Slovenska nevyjímaje. Taky se soutěžilo. Házelo se sekerou, podkovou a přetahovalo lanem na špalcích. Mimo soutěž se házelo špalkem, ale ten byl jako ze železa. Pomalu jsem ho nezvedl a tak to bylo opravdu jen pro siláky. Jedna kamarádka byla odvezena s poraněním kolena, jak spadla z toho špalku. Nakonec se vrátila i s berlama. Brala to statečně a sportovně. Žádná masňačka.

Průběžně testuju nové potraviny na přechod Velebitu. Hlavně aby to bylo jedlé a lehké a rychle se to připravilo a taky aby to mělo nějakou výživnou hodnotu. Ovesná kaše, těstoviny, gulášová krémová polévka, …, no je toho dost a pomalu to musím otestovat a probrat.

Ve 20:00 byl slavnostně zapálen oheň na Kubštejně. Sjelo se hodně kamarádů, bylo nás Hamburk. Hrálo a zpívalo a tlachalo se až do rána. Já jsem šel kolem jedné chrnět, neb mě strašila další noční. Ve dvě odpoledne v neděli jsem musel být v rachotě.

Ráno jsme potlachali a sbalili si pingly a hurá domů. Já jsem osedlal svého oře a vyrazil. Cestou jsem se kochal panorámaty a krásně se mi jelo. V práci jsem byl včas.

Tak Ahoj a zase někdy, někde.

AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one