a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

- Přechod skal Janovice 25.-27.2.2011

Nejhorším trestem pro mě bylo to, že jsem musel místo přechodu do práce. Jenže Pajda to chtěl jinak a za to mu děkuji. Seslal na Brno třeskuté mrazy, nedalo se stavět a já jsem mohl na čundr. A tak se stalo, že jsem místo v práci seděl ve vlaku. Všechno na mě vlálo a v botách jsem neměl šnůrky, ale byl jsem šťastnej. Vyrazil jsem narychlo, ale cesta byla dlouhá a tak jsem vše napravil.

V České Třebové na nádraží jsem potkal Seveřana, jak chvátá na noční. Měl na sobě ústroj na vandr a hned z noční že jede do Protivína za kamarády na nějakou akci. Tož jsem mu popřál čest práci a v Chocni jsme se rozloučili.

V Trutnově jsem stihl ve večerce nakoupit proviant  a jak jsem vlezl do vlaku, krásně se to tam zazelenalo a já věděl, že jsem mezi svými. A za chvilku jsme vystupovali v Janovicích z vlaku a hurá do hospody. No tam už bylo veselo a hordy kamarádů. Dal jsem si gábl a vyrazil na srub, neb jsem chvátal do divočiny. Vzal jsem to kolem hřbitova, nahoru na pastviny a jal se zkoumat, kde jsou janovičtí oři. Byli tam, zahaleni tmou a ani nedutali. Tak jsem je nerušil a namířil si to přímo na chaloupku. Hvězdy mi svítily na cestu a tak jsem tam byl už za chvilku.

Na srubu bylo veselo. Hrálo se, zpívalo a vyprávělo dlouho do noci. Kolem jedné jsem si šel do sněhu vyhrabat hnízdo – Kubrtovo lože, abych byl fit na přechod. Byla křišťálová noc plná hvězd, bezvětří, -14°C,ticho, jen v dáli houkala sova. Spalo se fantasticky a já děkoval Pajdovi, že jsem tam mohl být.

Ráno bylo jasné a klidné. Kamarádi, co nedorazili v pátek, se pomalu scházeli na místo srazu. Vyrazili jsme v 10:00 a šlo nás kolem stovky. Humorista nás prováděl cestou necestou, známými i neznámými pěšinami, které byly více či méně pokryty sněhem a ledem. Někde se muselo použít i lano. V krásném a jasném dni jsme si užili zejména vyhlídek a mohli se kochat nádhernými panorámaty.

Na srub jsme dorazili už za tmy. Náležitě jsme se posilnili a věnovali se našemu oblíbenému tlachání, hraní, zpívání, i jen naslouchání. Všeho bylo dostatek a ani nám nepřišlo, že se přehoupla půlnoc. Kolem jedné jsem si udělal hnízdo a zalehl v Kubrtově loži. Bylo tepleji, kolem -8, ale sotva jsem zavřel oči, začalo funět a funí asi doteď.

Po ránu nás začalo, jako obvykle ubývat. Já jsem se šel ještě projít do skal, neb jsem si to chtěl užít. Rozloučil jsem se a šel.

V paluši už nebylo tolik národa. Dal jsem si česnečku a šli jsme na vlak. A bylo nás čím dál míň, až jsem seděl ve vagóně sám.

Před Českou byly problémy na trati, takže mi ujel vlak. Jel jsem tedy do Svitav, že těch 15 km už dojdu, ale než jsem vlezl do lesa tak mi zastavili dobří lidé z Moravské Třebové a vyložili mě na Hřebči. Skutálel jsem se z kopce a byl jsem doma.

Letošní přechod se opravdu vydařil a děkuji za něj KAMARÁDŮM JANOVICKÝCH SKAL v čele s Kavcem, jenž je hybnou silou mnoha dění v široké oblasti.

Ahoj kamarádi zase někdy, někde.

AAPřechod -Janovice.JPG
V hospůdce-Janovicích
V hospůdce-Janovicích
Na srubu na Záboři
Na srubu na Záboři
Hnízdo-Kubrtovo lože
Hnízdo-Kubrtovo lože
Srub na Záboři
Srub na Záboři
Bude nás hodně
Bude nás hodně
Kavec a Humorista zahajují
Kavec a Humorista zahajují
Honééém
Honééém
DSCN0432.JPG
DSCN0439.JPG
DSCN0452.JPG
DSCN0457.JPG
DSCN0462.JPG
DSCN0468.JPG
DSCN0474.JPG
DSCN0485.JPG
DSCN0506.JPG
DSCN0512.JPG
DSCN0518.JPG
DSCN0544.JPG
DSCN0549.JPG
DSCN0564.JPG
DSCN0611.JPG
DSCN0618.JPG
DSCN0641.JPG
DSCN0656.JPG
DSCN0671.JPG
DSCN0673.JPG
AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one