a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

- U Rysáka v zimě 25. - 27.11. 2011

Zadařilo se mi utrhnout, a tak se stalo, že jsem se ocitnul v luxusním vlaku Gustav Klimt do Prahy.

Kde jsou ty časy, kdy si člověk sednul ve vlaku na dřevěné, nepolstrované lavice a házelo to s ním ze strany na stranu, a když jsem se vyklonil z okna, v tu ránu jsem byl jako kominík. Lokomotiva funěla, syčela a kouřila a v noci byly vidět chomáče jisker, no paráda.

Časy se mění, jen my – trampové – tu zůstáváme. Pravda, jsme vybavenější různými „nepostradatelnými“ pomůckami, ale duch, směr a ideály jsou neměnné a stále žijí. Žijí v nás, trampech 21. století.

A tak sedím v tom vlaku a zase jedu kolem staré, dobré Orlice a myslím na staré dobré kamarády. Taky na ty nové, a na ty, co teprve přijdou. Jedu na staré dobré Brdy. Těším se a jsem v očekávání. Přeskočil jsem z vlaku na vlak a již se řítím šílenou rychlostí k Jincům. Tam již čeká kamarád Kavec . Dále budeme pokračovat spolu tak jak jsme se před měsícem dohodli.

Vlak zastavuje na nádraží a již z dálky jsem viděl Kávu, jak na peróně vyhlíží v očekávání, odkud vylezu. Za několik okamžiků už jsme si lámali palce.

Káva již byl před tím na fleku a rozdělal oheň. Když jsme došli na Rysárnu, kamarád Rysák již tam byl. Zalomili jsme palce a tlachali do půlnoci. Pak jsme zalehli a dobře se nám spalo. Akorát ani Pajda, ani Fabián se nepostaral, aby nasněžilo. Ale jinak to bylo paráda a bylo nám fajn.

V neděli jsme se v Hatích stavili v hospodě,kde má kamarád Marko Čermák výstavu obrazů. Po prohlídce jsme se usadili u stolů a začali hodovat, když se otevřou dveře a vstoupí sám veliký ON, Marko Čermák. Pozdravili jsme se a zavzpomínali, jak jsme se potkali před rokem v Praze. Popřáli jsme si do Nového roku a již vycházíme z hospody, když tu mě to napadlo. Vrátil jsem se, koupil mapu Brd co Marko maloval, a on mi ji podepsal. Hned přispěchal Kavec, a mu ji podepsal taky.

A tak jsme byli všichni spokojeni.

Díky.

To asi bylo od Fabiána a Pajdy na omluvu, že nebyl sníh. Ti dva se na nás domluvili.

Rysák mě hodil do Prahy na Hlavní a v 20:00 jsem byl doma jak na koni.

Ahoj někdy, někde.

Sára
Sára
Rysák
Rysák
Kavec
Kavec
Oba
Oba
DSCN5405.JPG
Tři na Rysárně
Tři na Rysárně
Markův obrázek
Markův obrázek
Bude autogram
Bude autogram
Hlavní nádraží
Hlavní nádraží
AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one