a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

- Zlatá řeka 7. – 9. 10. 2011

Jako každý rok touto dobou, tak i letos jsem vyrazil na potlach     T. O. Zlatá řeka. Tentokrát už měli 41. výročí. Stavil jsem se pro Medvěda. Ostatní dojedou s Hrochem. Pomáhají Mattovi se dřevem na zimu.

Ještě než jsme dorazili na Zlatou řeku, zašli jsme za kamarády z     T. O. Scarabeus. Tito mají již 30. výroční oheň na Sutých březích v lomu. Před léty jsem byl spolu s Lišejníkem s naší T. O. SEN na jejich prvním ohni v lomu v Býšti. Dodnes mám na ten potlach moc pěkné vzpomínky. Soutěžilo se a zpívalo a hrálo a bylo nám fajn toho dne 18. 9. 1982. A tak jsem předal Kmetovi, který byl tenkrát ještě šerifem, camrátko z onoho prvního ohně, které jsem po třicet let uchovával jako relikvii jako oko v hlavě. Chvála Pajdovi za to, že jim osada tak dlouho vydržela a je živá. Dnes je šerifem Kohout – Kmetův syn. Celé osadě Scarabeus přeji ještě mnoho let, ohňů, vandrů a kamrádství.

A tak jsme dojeli na Zlatou řeku a tam už sedělo u ohýnku hafo kamarádů. Někteří byli na houbách, jiní se šli projít. Pršelo, ale život na osadě nemůže nějaký déšť zastavit neb i on je součástí Přírody a patří mezi nás. Někdo si postavil stan, někdo přístřešek a společně jsme se těšili na večerní slavnostní 41. Oheň.

A měli jsme se na co těšit. Dostavilo se na 70 kamarádů a vyprávělo, tlachalo, hrálo a zpívalo se až do rána. Já tedy jsem tak dlouho nevydržel, ale našli se i tací vytrvalci.

Bylo veselo a tak to má být. Nakonec i počasí se umoudřilo a celý večer bylo krásně. Až ráno začalo zase pršet. Načerpali jsme pozitivní energii, abychom překonali nástrahy žití a zase se někdy někde mohli sejít.

Je třeba poděkovat kamarádům ze Zlaté řeky, že pro nás připravili nádherný oheň a že vše zvládli na výbornou. Děkuji jménem všech.

Takže AHOJ, kamarádi, někdy, někde.

AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one