a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

Mirila – Tomiči – Vidjakov kuk – jeskyně – Velká paklenica.

Mirila – Tomiči – Vidjakov kuk – jeskyně – Velká paklenica.

Vyšel jsem po deváté hned druhý den po návratu z Malé paklenice s Hraběnkou. Potřeboval jsem se trochu rozchodit. Mirila – to je pohřebiště námořníků. Když se některý nevrátil z plavby tak mu postavili pomníček. Je jich tam dosti a určitě nejsou všechny.

Ze Stari Gradu se jde nahoru na jakési parkoviště pěkně. Potom začíná vlastní kamenitá stezka. Jen trasa vyznačená v kamení. Potkal jsem pár bláznů v žabkách. Nedošli.

Podařilo se mi vyfotit cikádu, a když jsem došel nahoru tak mě přivítalo stádo koní. Asi je tu nechali po natáčení Vinnetoua.

Z pohřebiště jsem pokračoval k horské vsi Tomiči. Je vidět, že zde ještě pár lidí hospodaří a dokonce jsem někoho zahlédl. Jinak to tu vypadá pustě. Prošel jsem vsí a postupoval do sedla. Zdá se to kousek, ale jak jeden vystoupí výš tak se objeví další skály a další sedlo před tím sedlem co k němu jdu. Skály a křoviska. Narazil jsem na zmiji. Už dlouho jsem si přál ji vyfotit, ale jsou plaché a citlivé na vibrace. Zmizí dřív, než je jeden spatří. Tahle byla na haluzi a odpočívala. Byla krotká a bez zájmu. S velkým respektem jsem si ji vyfotil a šel dál. Předevčírem odvezli jednoho do špitálu právě s kousnutím zmije. Je jich tu všude hodně, ale jak říkám, není jednoduché je spatřit.

Ve 14:00 jsem konečně nahoře, kde jsem chtěl být. Pod Vidjakov Kuk. Nádherná panorámara. Fotím a jdu dál směrem k Manita peč – jeskyni, která stojí za to. Já se do ní nechystám, neb jsem tam byl a vím, že už je od 13:00 zavřená.

Prošel jsem skalnaté údolí o obrovském průměru a vylezl na skálu naproti. Tam se mi objevil úchvatný rozhled. Ještě lepší jako z Vidjakov kuk. Je 15:44. 16:52 jsem u jeskyně.

V 18:00 jsem dorazil dolů do Velké paklenice pod Anica kuk. Po sedmé jsem se už koupal v moři, relaxoval, koukal na skály a na západ slunce. Nádhera.

DSCN8876.JPG
DSCN8887.JPG
DSCN8890.JPG
DSCN8905.JPG
DSCN8914.JPG
DSCN8915.JPG
DSCN8925.JPG
DSCN8965.JPG
DSCN9024.JPG
07.08.2012 22:22:57
MilanMackerle
AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one