a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

- Podzimní šlápota Vlci - 16.-18.11. 2012

V pátek jsem vyrazil na Podzimní Šlápotu k Vlkům. Ještě jsem tam nebyl a tak jsem byl v očekávání. Dojel jsem tam a byla už tma. Na verandě už bylo dost kamarádů. Veranda byla zateplená plachtovinou, takže do ní nefunělo a od ohně uprostřed bylo teplo. Velmi důmyslné. Hrálo a zpívalo se velmi dlouho.

 Ráno jsme vyrazili na Šlápotu. Došli jsme do Krouny a Dědek volá, že u obchodu, jak stojí autobus, máme fšeci počkat. A tak čekáme a vtipkujeme, že pojedem dál autobusem. Hned jsme se však dozvěděli, že vtipkování není na místě. Ten autobus byl pro nás! To mě Dědek dostal. Ha.

A tak jsme jeli. Dojeli jsme do Čachnova. Odtud už jsme šli po svých a s odhodláním jsme se vnořili do lesa. Bylo nádherně. Došli jsme na Karlštejn. Shodou okolností tam byl závod a na nádvoří na nás čekalo občerstvení. Vše za deset, jen klobás a kafe za dvacet. Dal jsem si dva buřty a klobás a haldu chleba a kafe. Buřty jsme si pekli na připravených ohýncích. Tekla medovina. Ten Dědek, to je ale fištrón. Zase nás dostal.

Dědek vyhlásil, že kdo první uvidí PIVONĚ, bude odměněn. A tak jsme koukali, až nás oči bolely, ale pivoň nikde. Fšichni ví, že posledního ulovili na Šumavě. To však není pravda. Pravda je, že poslední pivoň byl uloven právě zde, ve Svratce. Byl vycpán a je vystaven v hospodě U Rychtáře. I historie se někdy splete.

A tak jíme, zpíváme a sedíme a začíná se smrákat. Měli bychom vyrazit. Ale nic se neděje. Dědek je klidný a jdeme. K našemu překvapení stál před hospodou autobus. Dědek nás zase dostal. A ten autobus nás dovezl skoro až na flek a tím nás dostal naposledy a počtvrté. Dědek je halt kujón.

Veselo bylo až do rána. Kamarádi se střídali v hraní a Bidlo sypal z rukávu jednu píseň za druhou a samo pecky. Bidlo hrál nejvíc a vydržel to od pátku do neděle a za to mu patří uznání.

Zase je tu neděle. Vykukuje Slunce, jako vždy, když se jede dom. Bidlo ještě zahrál a pak jsme se rozjeli domů.

Díky VLKŮM za parádní Šlápotu.

Ahoj někdy, někde.

AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one