a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

Mám rád ten kraj. A tak se stalo, že jsem v pátek nastoupil do vlaku, jenž mě přes Dědov a Teplici nad Metují zavezl do Janovic. Jsem na místě. Už jen pár kilometrů a jsem na srubu vysoko v divočině, kde se pasou milionová stáda mustangů, a vítr hvízdá mezi skalami staré písně Kamarádů Janovických skal.

Před tím, než se pustím do oné divočiny, musím navštívit místní pohostinství, kam míří i ostatní kamarádi, kteří vystoupili z vlaku. Tam už jsou ostatní, kteří přijeli dřív. A další přijedou.  V hospodě je veselo. Jak jinak. Někteří se neviděli od léta či podzimu. Radost ze shledání je nesmírná a upřímná. Všichni jsou šťastni a usmívajíce se zdraví. Ahóóój, zní ze všech stran. V hospodě je výborná kuchyně a tak se všichni posilňují na náročnou cestu.

I já jsem se posilnil a s několika kamarády jdeme nahoru. Zpočátku to jde v pohodě, ale již záhy cesta mizí pod sílou sněhu. Společně se brodíme sněhem,  jdeme jeden za druhým. Začal foukat vítr a jeho meluzína jako by nás vítala jménem kamarádů z věčného vandru. A tak i já jsem zastavil a zůstal v lese s nimi chvilku o samotě. Ostatní se mi ztratili, ale cestu znám, a tak jsem za chvilku otevřel dveře a vešel. Dýchlo na mě příjemné teplo a cítil jsem na duši klid a mír. Ahoj kamarádi.

Uložil jsem se v dřevníku. Je tam jakási půdička a není tam vedro. Ve srubu bylo fajn a přišli další kamarádi. Potlachali jsme a šli spat. Ráno nás čeká náročný přechod skal v haldách sněhu.

Ještě než jsem odešel na lože, zazpíval jsem kamarádům moji novou píseň. Jmenuje se „Janovická zem“ a oslavuje tuto zemi, tato místa, která mám rád a která mi i s kamarády, co sem jezdí, přirostla k srdci. Složil jsem ji náhodou, dnes ráno když jsem vstával a jen tak jsem hrábl po kytaře u postele. Přehraboval jsem se strunami a těšil se, jak sem pojedu, a najednou jsem zjistil, že si broukám písničku. Tak jsem ji napsal a věnoval Kamarádům Janovických skal. Není na tom nic zvláštního, jen to, že je to moje první, a vlastně jsem ji ani složit nechtěl, ale složil. Ta píseň se mi prostě vylíhla z nadšení a emocí.

Dobře se nám spalo a ráno v 10:00 jsme vyrazili. Sešlo se nás kolem 80 kamarádů a kamarádek všech věkových kategorií, ze všech koutů republiky. Bořili jsme se do hlubokého sněhu, bavili se a smáli. To když někdo upadl a koupal se ve sněhu. Počasí nádherné a nálada výborná. Panorámata úchvatná.

Vylezli jsme na Čápa a koukli na Supa a myslím, že v tom sněhu to byl dobrý výkon. Na Bižíku jsme se občerstvili a začali se trousit  do janovické hospody. Tam bylo jakési kulturní posezení. Hrálo se a zpívalo. Bylo veselo.

I na srubu bylo veselo. Nakonec jsme se postupně ukládali do svých spacích pytlů a příjemně usínali s pocitem, že jsme překonali nějakou překážku, a že jsme zase byli spolu.

V neděli ráno jsme se postupně rozloučili a vydali se na zpáteční cestu. Nás několik jsme to vzali skalami do Teplice nad Metují. Prošli jsme kolem Sekyrky do Sibiře. Tam to bylo divoké. Hory sněhu a břečky. Sibiří teče potok a ten je zasypán sněhem. Ten saje vodu a pak je tam plno břečky. Blbě se z toho leze, když tam jeden spadne. Postupně jsme se vymáchali všichni a voda nám tekla z bot. Ale došli jsme do Teplice a ve vlaku bylo teploučko.

A tak končí jedno velké skalní dobrodružství.

Ahoj, kamarádi, někdy, někde.

Skokan
Skokan
Humorista hraje
Humorista hraje
Jamboréé
Jamboréé
Kavec - vůdce
Kavec - vůdce
Myška
Myška
Kondor
Kondor
Koňák
Koňák
Šneček s Kavcem
Šneček s Kavcem
DSCN6039.JPG
Na Čápovi
Na Čápovi
Kamarádi z TC Praha
Kamarádi z TC Praha
Dáša a Kapitán
Dáša a Kapitán
Jahůdka relaxuje
Jahůdka relaxuje
Hadačka zdolává Supa
Hadačka zdolává Supa
Skoro samorost
Skoro samorost
Hvězdář - světošlap
Hvězdář - světošlap
Samorost s Hadačkou
Samorost s Hadačkou
Sibiř
Sibiř
Jdeme Sibiří
Jdeme Sibiří
Humorista Veliký
Humorista Veliký
AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one