a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

- Vandr s TO Tigři

Vandr s Tigry do Orlických hor 28.-30.9. 2012

 

Musel jsem se rozhodnout. Buď pojedu na potlach T.O. Luha, Nebo na vandr do Orlických hor s T.O. Tigři a Stromkem a Vazounem.

Nezaváhal jsem, a tak se stalo, že jsem v pátek 28.9. ráno seděl ve vlaku na Letohrad a dál až do Těchonína.

Tigři přistoupili v Letohradě, jak bylo domluveno. Již nějakou dobu jsme v kontaktu, toto je však naše první shledání. V lese prohibice neplatí a tak jsme si připili na přivítanou slivovicí z bohatých moravských zdrojů. K takové není třeba s sebou vozit slepeckou hůl. Já jsem si samozřejmě jako správný čichač pouze čichnul neb s alkoholem jsem se rozloučil před mnoha zimami.

A tak jsme vyskočili z vlaku a nabrali směr na Studenský vrch (721). Tam se nacházejí Studenské skály. Moc pěkné místo s parádními panorámaty. V dáli jsem viděl Hřebečský hřbet a Kančí zub. Tedy málem až domů do kuchyně, akorát 41 km daleko přímou čarou.

Kráčeli jsme podzimní přírodou a všude byl klid a mír a bylo vidět, že se vše chystá uložit k zimnímu spánku.

Došli jsme ke kamarádu Honzovi. Ukázal nám svůj arzenál a zavede nás k sobě do pevnosti. Ta je součástí mohutného předválečného opevnění. Cestou jsme se stavili v řopíku kamaráda Pavla. Ten se zove Starý mazák. Bunkr má zrekonstruovaný do původního stavu a mohli jsme si otestovat na vlastní kůži jaké to je bránit bunkr. Obráncům není co závidět. Hluk, smrad, stísněný prostor a průzorem není skoro nic vidět. Na pozorování je tu periskop. Vyslechli jsme si výklad, prohlédli dokumenty a za chvilku jsme byli v pevnosti Honzově. Ta je velká asi jako bytovka, akorát pod zemí. Vše jsme prohlédli, nanosili dřevo a vyrazili do Kašparovy boudy za kultůrou. Od boudy je nádherný výhled na Králičák, Jeseníky, Králíky, Suchý vrch a Bukovou horu, málem až na Březinku, ale taje trochu za kopcem. Hrálo a zpívalo se do půlnoci a hospodský Ivo se ukázal jako zručný kytarista a zpěvák. Pak jsme šli k pevnosti a ještě dlouho byli u ohně. Byla krásná noc a tak si každý našel klidné místo pod hvězdami.

Ráno jsme se rozloučili s Honzou a vyrazili směrem na Zemskou bránu a Pašeráckou lávku. Divoká Orlice je tu opravdu divoká a kamenitá. Zdržel jsem se dýl a pak jsme se opět setkali v Klášterci. Odtud pokračujem okolo Pastvin. Ovšem ne po pravém břehu kde se dá tábořit, ale po levé, kde je plno chat a není kde hlavu složit. Schylovalo se k dešti a brzy bude tma.

Pastviny. To je vlhká díra mezi kopci plná chat, ze které není úniku. Znám to. Bylo třeba se utábořit. Navrhl jsem jít do lesa a tam přečkat noc a déšť, však Tigři váhají a Vazoun chce jít do hospody na večeři.

Jak to dopadlo zatím nevím. Já jsem se kouknul do mapy a šel přímo k vytčenému cíli. Vyrazil jsem proti sjezdovce a koukal se dostat z kleští Pastvin. Nemám rád tu mokrou díru.

No a tak jsem šel a našel krásný březový hájek hned u vysílače na vrcholu kopce Na vrších (620). Z celty jsem postavil přístřešek a v teple a suchu spal klidně až do rána. Pršelo skoro celou noc.

Ráno byla mlha. Dal jsem kafe, snídani a čaj, sbalil pingl a vyrazil ke Studenskému vrchu  a jeho skalám. Šel jsem podle azimutu a vrchol minul jen o pár metrů. Paráda. Poskákal jsem po skalách a vyrazil na vlak do Těchonína. Je skoro jasno a než jsem dorazil na nádraží tak se úplně vyjasnilo. Ostatně jako vždy když se jde domů.

Byl to parádní vandr s dobrými kamarády. Šlo nás 8.

Díky za společnost Tigři, Smrčku, Vazoune a spol.

Ahoj někdy, někde.

AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one