a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

- 26. potlach T. O. Carabus 12. – 14.4. 2013

26. potlach T. O. Carabus 12. - 14.4. 2013

 

Jelikož jsem už tuto akci vobrečel, byl jsem nesmírně rád, že se situace ve firmě změnila a já mohl jet. A tak se stalo, že jsem se ocitnul v Boskovicích na náměstí a prohlížel novou karimatku. Proč karimatku? Protože jako ostřilený traper jsem ji zapoměl doma a tak si musel koupit jinou. Samozřejmě jsem šetřil a koupil jsem lacinou a proto byla slabunká jak pavučina. No, lepši než nic.

Do Boskovic jsem dojel autobusem a pak lesem pěšky na flek. Asi 18 km.

Vyrazil jsem. Z výšky na mě kynul boskovický hrad. Dnes jsem mu dal košem. Mám na něj pěkné vzpomínky z doby před 30 lety. Prošel jsem chatovou oblast a už si to šinu lesem kolem potoka pod Zlatníkem. Nádhera. Potůček se vlivem táni změnil na bystřinu a voda se valila přes kameny dolů do údolí. Bylo vidět, že příroda se probouzí a ze všech stran na mě dýchalo jaro. Kolem se povalovaly zbytky letošní hojné sněhové nadílky.

Nahoře krásně svítilo Slunce a šlo se náramě. Prošel jsem kolem několika osad a neustale jsem odkládal oběd, až jsem došel do Petrovic a tam jsem navštivil penzion U Hraběnky a tam jam si dal zrovna večeři . Parádní podnik s dobrou obsluhou i kuchyní.

Z Petrovic kolem potoka už to bylo jen pár kilometrů. Byla už černá tma, ale cestu jsem znal a svítil jsem si baterkou. Vešel jsem do kaňonu potoka Sloupečníku a rázem se ocitl v polárním kraji. Do údolí se slunce dostává těžko. A tak jsem rázem šel na zimni táboření.

Hola, kamarádi.Už jsem na fleku Bílá bříza T. O. Carabus. To je můj cíl. Později jsem se dozvěděl, že Zdena z Kamarádů Campu Kalifornie šel stejnou cestou, akorát o něco později. Mohli jsme jit spolu.

  Na osadě u ohně bylo veselo a s radostí jsem se vítal s kamarády. Vetšinu jsem neviděl celou zimu a proto jsem byl šťastnej, mezi svými. A tak jsme klábosili a vyprávěli si zážitky ze zimních i minulých časů. Do toho se hrálo a zpívalo a bylo nám fajn. Nachystal jsem si kubrtovo lože a zalehnul a těšil se na dalši dobrodružství.

Ráno mi Johan se Špicou sdělili,že by šli do jeskyní a do krasu a tak jsem se rozhodl jít s nimi.

Určili jsme si azimut a vyrazili. Přešli jsme hory i doly a už jsme byli u řeky Punkvy. Tolik vody jsem v ní neviděl. Kolem řeky jsme došli do Skalního mlýna a dál až k Punkevní jeskyni. Tam jsme se  ponořili do hlubin matičky Země. Byla to nádhera. Obdivovali jsme podzemní jezírka,stalagmity,stalaktity a stalagnáty a dalsí útvary a taky naši průvodkyni, jak nás vedla jistým krokem a hlasem nástrahami podzemí. Jmenovala se Markéta.

Venku jsme nabrali směr Pustým žlebem a jestě jsme si odskočili se kouknout do propasti Macocha. Pak nahoru ke Sloupu a přes Vavřinec kolem potoka na osadu. To bylo asi 20 km a tak jsme se trochu protáhli.

Došli jsme na osadu před šestou a oheň měl vzplanout v sedum. A tak jsme se občerstvili a hurá na oheň.

Jako vždy měli kamarádi z T. O. Carabus vše precizně připravené. Je škoda, ze Brzdař byl na služební cestě a nemohl se zúčastnit.

Kolem sedmé vzplanul 26. Oheň T. O. Carabus. Byl jsem velmi poctěn, že jsem ho spolu s kamarády mohl zapálit.

A tak se tlachalo a hrálo a zpívalo a bylo nám dobře.

Během nedělního dopoledne jsme se pomalu sebrali a pomalu se vytráceli z osady. Já jsem šel na vlak do Blanska a ten bych nestihl tak jsem si udělal v lese na skále zastávku a uvařil si slepičí polévku na slanině s těstovinami. I kafíčko bylo. A pak jsem vyrazil a málem jsem nestihl ani ten druhý vlak protože jsem se loudal a z lesa se mi nechtělo. Poslední dva kilometry jsem musel běžet. A Zdena už tam seděl a psal a tak jsme jeli kus spolu.

Potlach se velmi vydařil a za vše kamarádům z T. O. Carabus děkuji.

Ahoj.

A klikni dole na VŠECNY FOTKY NA RAJČETI.

Na bílé bříze
Na bílé bříze
V jeskyni
V jeskyni
Potlašiště
Potlašiště
DSCN2900.JPG
DSCN2898.JPG
DSCN2910.JPG
DSCN2925.JPG
DSCN2933.JPG
DSCN2947.JPG
DSCN2959.JPG
DSCN2985.JPG
AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one