a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

- Moravská Sázava v zimě 1.2. 2013

Moravská Sázava - poprvé,  1.2.2013.

V sobotu se chystám na Moravskou Sázavu. Předevčírem měl vodočet 138 cm a klesá. Dnes má 105 tak si říkám, že by to šlo. Koukám na počasí a zase si říkám, že co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra. Rozhodnul jsem se bleskově, zabalil a hurá. Je to kousek. Z Krasíkova je to asi na 4 hodiny do Zábřeha a mohu se takřka kdykoli rozhodnout a jet dom.

 Nad mostem jsem nafókl Pálavěnku a vyrazil. Vody je hodně. Když jsem jel posledně tak měl vodočet nějakých 76 cm. Teď se voda hnala jako zběsilá. Řeka je zde dost široká. Mezi tunely se ale zužuje a je divočejší. Zde je to hučák. Pod mostem je splávek. Ten jsem projel, i když to pěkně stříkalo. Proud mě nahnal do kořenů a to byl konec. Byl jsem ve vodě a plavmo jsem chytl lano a pádlo hodil na břeh. Ta voda má ukrutánskou sílu. Vyplaval jsem z hloubinky a dostal loď na mělčinu. V ledové vodě se špatně dýchá. Svaly se sevřou v křeči a jeden nesmí propadnout malomyslnosti. Škrábu se na břeh, táhnu loď a vylejvám vodu. Ještě, že jsem měl vše řádně připevněné. Nic mi neuplavalo. Je to boj s časem. Jen neprochladnout. Rychle jsem ze sebe shodil mokré hadry a vzal si suchoučké. Aááhhhh, ty hřejou. Paráda, nalil jsem si z termosky horký čaj, pak ještě, sbalil a hurá do lodě. Pádluju a voda je jak divá. Samá zátočina, klacky a vrbiny. Vyjedu ze zátočiny a je tam strom přes řeku. A sakra!! Nnoční můra všech divočáků. Proud je silný a chce mně vrhnout přímo do stromu. Mohlo by mě to vtáhnout a to by mohl být můj konec. Koryto je úzké a voda hluboká, hučí a stříká, ale já se nevzdávám. Bojuju s živlem, ale je to síla. A právě této síly jsem instinktivně využil a už mě nese ke břehu. Byl to boj. Jeden by ani neřekl, že to trvalo jen pár vteřin. Když jsem se škrábal na břeh, uklouzla mi noha a byl jsem ve vodě až do půlky stehna. Druhá noha je suchá. Vykroutil jsem nohavici, vzal si suché ponožky a začal balit. Už nemám náhradní suché oblečení, a pokračovat by byla chyba. Asi jsem tak trochu šílenec, ale všechno má svoje meze. Nic mi neuteče. Byl to letos takový první pokus. Řeka zvítězila, ale jsem spokojen a nadšen, neb hrábnout si pádlem do vody v zimě je přímo euforický pocit. Řeka zvítězila. Já jsem však zvítězil sám nad sebou neb jsem se odhodlal a jel.

A tak jsem si hodil vše na záda a vyrazil zpět do Krasíkova. Tam mám Rudého šípa. Loďák byl pěkně těžkej. Loď a mokrý hadry. Ale aspoň jsem se cestou zahřál.

Tak Ahoj někdy, někde.

DSC00058.JPG
DSC00059.JPG
DSC00060.JPG
DSC00061.JPG
DSC00062.JPG
DSC00063.JPG
DSC00064.JPG
DSC00065.JPG
DSC00066.JPG
DSC00068.JPG
DSC00069.JPG
DSC00070.JPG
DSC00071.JPG
DSC00072.JPG
AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one