a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

- Zimní Březinka 17. - 20.1. 2013

Zimní Březinka 17. - 20.1. 2013

 

Jelikož mám volno, mohl jsem vyrazit už ve čtvrtek hned ráno, a  tak se stalo, že jsem se ocitl v Albrechticích a mohl se vydat do hlubokých, drsných lesů kde se vyzná jen parta Drsnejch dědků.

Šel jsem podél Moravské Sázavy. Pomalu přibývalo sněhu a přituhovalo. Sázava se tu kroutí a vytváří malebné meandry. Odbočuji do lesa a šinu si to Uhelným údolím podél jednoho z tisíců potůčků. Těch potůčků je tu opravdu mnoho. A zjara jsou tu koberce bledulí. Přicházím k starému vodojemu a koukám, že starý, obrovský smrk tu stále stojí. U paty má dobrých 150 cm. Je mrtvý. 

Protože je tu hodně kaňonů, tak skoro pokaždé mohu jít jinou cestou. Odbočuji tedy a stoupám vzhůru. Za chvilku si musím natáhnout návleky, protože sněhu už je hodně a v botách ho mít nemusím. Vidím srny, zajocha, a stopy Starýho Kaňoura. Ten se tu potuluje všude. Určitě na mě čučí někde ze křa. A tak jdu tím sněhem a za nějakou chvíli jsem u prvního stavení bývalé vísky Záhory. Dnes je to pár baráků sloužících jako rekreační chalupy. Pokračuji a asi za půl hodinky jsem skoro u cíle. A už vidím pastvinu a za ní Březinku - kemp Drsnejch dědků. Hurá, jsem doma.

Na osadě je klid a mír. Vše spí pod pokrývkou sněhu a já to teď probudím.

Odházel jsem sníh, zapálil svíčky Zubovi a zabydlel se v Zásypu. Obešel jsem osadu a zjistil, že je vše jak má. Žádný ničitel tu nebyl. Rozdělal jsem oheň a žil tu do soboty. Teploty od - 10 do - 12 °C, pod mrakem, občas spadla vločka a zavál vánek. Ideální počasí.

V sobotu jsem si sbalil pingl a vyrazil k Medvědovi. No a v neděli jsem byl odpoledne doma jak na koňu.

Tak ahoj někdy, někde.

ZDE JSOU FOTKY NA RAJČETI

AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one