a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

Berounka - Stará řeka 2016-26.9.-30.9.

Berounka 2016
A neb „Ze z Plzně do Prahy.“
26. - 30.9. 2016, 138 km.
Dojel jsem z Čéků a začal se chystat. Dal jsem si krafskou stopu, abych nabral sil. Nemohl jsem dospat. Zalil jsem jedinou květinu a vyrazil.
Naházel jsem na záda svých 50 kilo báglů, pádlo do ruky a hybaj na vlak. Na Plzeň, Vávro, na Plzeň. V České Třebové nastala ve vlaku panika. Z rozhlasu se ozvalo, že jedem do Brna místo do Prahy. I ve mně to zacukalo. Nakonec se vlak rozjel tím správným směrem a ozvala se obrovská rána. To jak spadl lidem kámen ze srdce.
Jak jsem tak jel kolem Orlice River, zahlédl jsem tam dole pod vrbičkami nádhernou pannu, vodní vílu. Kynula mi pravicí a volala : „ Hoj, Kubrteeéé, starý Samoroste, pozdravuj mé sestry Vltavu, Berounku, Radbůzu, Mži, Úhlavu, Úslavu a všechny jejich potůčky a potoky. Také Kamarády, kteří se po mně plavili.“  Rád to udělám, však svoje mocné pádlo zanořím pouze do třech z nich.
V Práglu jsem stíhal na knop. Průvodčí se podezřívavě koukal na moje bágly, jež jsem hodil na sedadla. Když zjistil, že vše je čisté, dal mi štempla a odešel. Z okna jsem spatřil Starou řeku a srdce mi zaplesalo. Za pár hodin budem svoji. V dobách pravěku jsem po této trati jezdil na vojnu do Aše a Chebu. Tak se mi honí hlavou obživlé myšlenky a rodí nápad se někdy zasnoubit s Ohří. Myslím na ni už delší dobu, ale zatím mi zdárně uniká.
Ve 12:00 jsem dorazil do Pzně. Nakoupil jsem 10 l vody a nějaké oné a došel k Radbůze. Mocně jsem zabral svým pádlem a již vlnky pleskají o ladné boky Pálavěnky. Dlouho jsme se však spolu neradovali. Zakrátko se Radbůza snoubí s Mží a rodí se z nich Berounka – Stará řeka.
Něžně jsem zanořil svoje pádlo do znovuzrozené a vyřídil jí pozdravy. Pozdravil jsem ji několikrát, ode všech. Byla ráda a slíbili jsme si, že spolu zůstanem po několik dní a budem se radovat jeden z druheho tak, jak to má být. A to je to hlavní. Souznění a souladění.
Proplul jsem rezervací a utábořil se na skále nad řekou. Zavěsil jsem hamaku, nakrmil plcha, ryby i sebe a šel spat. Nádherná noc. Již dloujo jsem se tak nevyspal. Celých 11 hodin v kuse.
Je nádherné mlhavé ráno. Ze všech stran na mě dýchá podzim, ale léto je tu ještě znát. To je to správné Babí léto. Opět jsem ocenil hamaku, neb je těžké na říčních svazích najít příhodné rovné místo pro spaní na zemi. Veverky mi předváděly svoje akrobatické kousky. Jsou to hérečky. Dopiju kafe a v 9:45 vyrazím. Užíval jsem si nádherného dne v nádherné přírodě. Potkal jsem fajn rybáře. Docela jsme si rozuměli. Byl to kliďas. Dokázal chytat ryby i se těšit z přírody a těch krás všude kolem. Pomalu se začalo šeřit a já jsem nalezl nádhernou skálu nad řekou, na jejímž vrcholu jsem se usadil a vytvořil tábor č. 2. Vše, i loď jsem vynosil nahoru. Je nádherná noc s miliardami hvězd. Škoda usnout.
Probudil jsem se v 8:30. Zase jsem spal výborně 11 hodin. To je super relax. Už se dere Slunce. Zabalím a vyrazím v 10:00. Dobře se plulo. Plavil jsem se jedním z mnoha chráněných území. Nádhera všude kolem. Sem tam peřej, jinak volej, ale nepřijel jsem závodit. Naopak! Klid a relax je balzám na vše a to už jsem fakt potřeboval. Pomalu se smráká a flek nikde. Ve svahu se nedalo a tak jsem vytáhl loď 100 metrů vysoko, zajistil ji a vylezl jsem až nahoru. Tam bylo fajn. Měkká travička. Vybudoval jsem tábor č. 3, vysoko nad řekou na kraji lesa. Nádhera. Opět jsem usnul pod hvězdami a bel sem ščastné.
Čtvrtek ráno. Zamračeno. Vítr. Balím a jedu. Ráno koukám, kam jsem za tmy vytáhl loď. To by asi udělal jen blázen. Ha.
Vyplul jsem. Pomalu, s novým ránem, jsem nořil svoje pádlo do Staré řeky. Přišly peřeje a ona se bránila, ale marně. Nakonec  jsme splynuli v míru a pohodě v klidné zátoce. Proplul jsem několik měst a vesnic a již jsem byl v Berouně. Majestátně jsem proplul kolem Alkazaru a vplul do Srbska. Tam jsem rozbalil poslední tábor v kempu u týpek. Zde jsem poznal fajn Kamarády, jediné plavce za celý týden, z Hrochova Týnce. Tedy skoro sousedé. Ha.
Ráno jsem vyrazil směr Praha. Je krásně, hladina jako sklo. Něžně nořím svoje pádlo do řeky. Nebrání se, je klidná. Jsme smířeni. V Dobříškovicích znovu potkávám Kamarády z Hrochova Týnce. Oni zde končí a já pluji dál za svým cílem. Matička Praha je na dosah.
Poslední peřeje, poslední zanoření mého mocného pádla do divokých vod Staré řeky. Poslední zašumění. I topoly a vrby kolem řeky se se mnou loučí.
Ahooj Berounko – Stará řeko. Díky.
Sklouznu se po vlnách dobré Vltavy do Modřan.
Jsem v cíli. Ahoj Vltavo i Praho.
Hupsnu na vlak a hurá domů.
DSCN8803.JPG
DSCN8804.JPG
DSCN8808.JPG
DSCN8851.JPG
DSCN8888.JPG
DSCN8901.JPG
DSCN8999.JPG
DSCN9053.JPG
DSCN9060.JPG
AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one