a OSADY DRSNEJCH DĚDKŮ a S.O.T. a T.O. SEN
Vlajka T.O.Sen

Vlajka T.O.Sen

Kubrt Samorost

Kubrt Samorost

T.O. Drsnejch dědků

T.O. Drsnejch dědků

S.O.T. Trutnov

S.O.T. Trutnov

Ohio

Ohio

Shantal

Shantal

Kamarádi janovických skal

Kamarádi janovických skal

Severáci

Severáci

Samotář

Samotář

Ontario

Ontario

Krakonošovo Quantanamo

Krakonošovo Quantanamo

ROY

ROY

YaKo

YaKo

Kamarádi Staré řeky

Kamarádi Staré řeky

Pivnická rokle a Maštale 21.-22.10.2017

Opustil jsem Zderaz a s telátkem na zádech se nořím mezi chladné stěny Pivnické rokle. Slyším sténání. To prastaré stromy vržou ve větru. Rokle je připravena opět vydat svá tajemství.
Nepomohl jí vzdor semknutých stěn. Jsem v ní. Je divoká a nezkrotná. Jak postupuji hlouběji, cítím příjemné vlhko. Po nějaké době narážím na první pramen. Voda, za tichého zurčení, se snáší dolů a po kamenech a zrodil se potůček, který teče roklí do dalšího a pak do potoka a ten do řeky.
Rokle pomalu jihne a dole se do široka rozevírá a odhaluje svoji jeskyňku, která je úžasná i zrádná, pro delší pobyt však nevhodná, což bych ani nikomu neradil, neboť občas se za hromového burácení stěna sesune.
A tak jsem se jí pokochal, uhasil žízeň v její studánce a opustij ji horní soutěskou, v níž bublá potůček prodírající se spadaným listím a vytvářejícím několik vodopádků.
Odpoledne jsem dorazil do Maštalí. Prošel jsem Medvědí, Parník, Velký, Poradní, Fenikův oblíbený Faraon a spousta dalších pěkných míst.
Navštívil jsem Pepu Na verandě u Toulovce a dal si vynikající gulášek.
Pobyl jsem a načerpal energii u mé kultovní Borovice a jejího Kamene. Borovice je symbol svobody, lásky a přírody a Kámen je pevné a věčné Kamarádství.
A hurá na Medvědín a už se stmívá. Je krásná noc a u ohýnku je pohoda. Opekl jsem buřtíky a jal se trápit sladké dřevo. Někde zahoukala sova a tak jsem ulehl na Kubrtovo lože a dobře se spalo. V noci se spustil déšť a jeho šumění mě kolébalo jako nemluvně.
Ráno jsem si dal Kubrtovo kafe a nakonec pobalil telátko a vydal se do civilizace. Jen jsem vylezl z lesa, přestalo pršet. Jako vždy. To je zákon.
Byl to dobrej víkend a za týden máme potlach na Březince. Už se těším.
Cestou domů jsem se stavil v Budislavi již tradičně v hostinci Na skalách na výbornou polífku a výpečky se zelím a knedlíkem. Ha.
Ahoj někdy, někde.
DSCN6364.JPG
DSCN6399.JPG
DSCN6483.JPG
AHOJ NĚKDY,NĚKDE.
SVĚT JE MALEJ.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one